Fakulta informatiky

Súťaž FIRST LEGO League sa uskutoční už štvrtú sezónu na pôde Fakulty informatiky PEVŠ

Na Fakulte informatiky PEVŠ privítame mladých konštruktérov s ,,robotickými schopnosťami”. Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League je medzinárodný program podporujúci u mládeže záujem o vedu a technológie.

V dňoch 9. a 10. januára 2020 sa na pôde Fakulty informatiky PEVŠ (Tematínska 10, Bratislava – Petržalka) uskutočnia dva regionálne turnaje FIRST LEGO League. Vo štvrtok a piatok sa stretne spolu 30 súťažných tímov zo základných a stredných škôl z Bratislavy a širšieho až ďalekého okolia. Tímy súťažia v štyroch kategóriách – prezentácia vlastného projektu na aktuálnu vyhlásenú tému, kvalita konštrukcie svojho robota, tajná tímová hra (to všetko v predpoludňajších hodinách) a nakoniec samotné zdolávanie prekážok vlastným skonštruovaným a naprogramovaným robotom (v odpoludňajších hodinách). Zástupcom podujatia na Fakulte informatiky PEVŠ je prodekan pre vedeckú činnosť a zahraničné vzťahy, Ing. Juraj Štefanovič, PhD. Na Slovensku je zástupcom podujatia občianske združenie www.fll.sk. V rámci našej časti Európy zastrešuje toto podujatie občianske združenie Hands on Technology (HoT)

https://www.first-lego-league.org/en/season/tournaments.html

Najlepšie tímy zo siedmich regionálnych slovenských turnajov postúpia do nadnárodného semifinále, ktoré bude česko-slovenské a bude sa konať túto sezónu na Žilinskej univerzite, odkiaľ budú najlepší postupovať ďalej na vyšší európsky turnaj až potom svetový. Prostredníctvom tejto aktivity si mládež vo veku 10-16 rokov môže vyskúšať, aké je to byť konštruktérom a výskumníkom.

Harmonogram  dňa 9. januára štvrtok:

https://www.fll.sk/main/rocnik-2019-2020/turnaje/bratislava 

Harmonogram dňa 10. januára piatok:

https://www.fll.sk/main/rocnik-2019-2020/turnaje/bratislava-petrzalka 

<<< Späť