Stáže pre študentov aj absolventov PEVŠ

Stáže

uverejnené 16.1.2019

VEREJNÝ OCHRÁNCA PRÁV OTVÁRA NOVÉ KOLO ŠTUDENTSKÝCH STÁŽÍ
Zaujímaš sa o základné ľudské práva a slobody? Vidíš sa v budúcnosti na pozícii, na ktorej budeš môcť aktívne prispievať k ich ochrane? Prihlás sa na stáž v Kancelárii verejného ochrancu práv a získaj skúsenosti a zručnosti, ktoré ti pomôžu naštartovať kariéru v tejto oblasti. Možno sa v budúcnosti rozhodneš pre prácu na Ústavnom súde, v treťom sektore alebo dokonca na Európskom súde pre ľudské práva. Na stáži u ombudsmanky nadobudneš vedomosti a poznatky, ktoré budú pre teba perfektným kreditom aj pre takéto pozície.

Aké výhody ti stáž prinesie?

  • Môžeš sa dostať k príprave právnych analýz k zaujímavým témam akými sú napríklad vzdelávanie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia či postupy polície a mnoho ďalších.
  • Teóriu si overíš aj priamo v praxi – v teréne na výjazdoch napríklad v rómskych osadách, domovoch sociálnych služieb či v školách, kde sledujeme, či nedochádza k segregácii, diskriminácii.
  • Môžeš absolvovať vzdelávacie programy v rámci aj mimo Kancelárie verejného ochrancu práv.

 Deadline na prihlasovanie je 31. 1. 2019.

Viac info o stáži nájdeš tu ➡️ https://bit.ly/2Ch0vz4

Internships at the Slovak Embassy in Washington, D.C.

The Embassy of the Slovak Republic in Washington, D.C. is accepting applications for internships in the framework period from April to September 2019:

Main responsibilities:

  • Researching and writing memos on political and economic issues pertaining to US domestic and foreign policies;
  • Attending and reporting from meetings with partners in the U.S. Congress, the U.S. Department of State and other U.S. government agencies, as well as NGOs;
  • Assisting in the planning and execution of public outreach and cultural events organized by the Embassy; Updating Embassy’s website, Twitter and Facebook accounts;

Duration: The Embassy offers both part-time and full-time internships. Regular business hours are from 9am to 5pm Monday through Friday. A commitment of at least two months is required, longer internships of up to six month are preferred.

Basic requirements:

  • Slovak citizen;
  • Current graduate student;
  • Above average analytical and research skills;
  • Excellent English and Slovak (Speaking/Reading/Writing);

Additional selection criteria:

  • Experience in work with social media and/or graphic design;
  • Strong communication skills and work ethic;

Compensation: Internships are unpaid. The Embassy can provide free accommodation within the premises of the Chancery. Interns must have medical insurance and are expected to cover all boarding and travel costs to/from Washington, D.C. The Embassy will reimburse Metro/bus transportation for business-related meetings in Washington, D.C during the internship.

How to apply: Please, send your CV with contact details, motivation letter (including the indication of the preferable time frame of the internship), confirmation of the full-time study, B.A. level graduation diploma, references from two university lecturers, certificate of the English level or state exam confirmation, filled out personal questionnaire and consent to the processing of personal data. All documents shall be sent to emb.washington@mzv.sk by January 31, 2019. Please, indicate your preliminary availability (time frame, maximum duration of the internship). All candidates will be contacted back and announced the decision in February 2019. Shortlisted candidates might be asked to go through a Skype call and/or a written test.

uverejnené 10.1.2019

Pracovná pozícia: Stážista v IBM

Spoločnosť: IBM Slovensko

Termín nástupu: ASAP

Na obdobie: 10 týždňov

uverejnené 6.12.2018

Pracovná pozícia: Stážista na Odborných prílohách v Hospodárskych novinách

Spoločnosť: Vydavateľstvo MAFRA Slovakia pôsobí na slovenskom trhu od roku 1992. Vydáva Hospodárske noviny, Stratégie, Evita a odborné tituly, prevádzkuje ekonomické a finančné portály a organizuje podujatia pre odbornú verejnosť. Od roku 2015 spustila Mafra Slovakia, a.s. nový digitálny projekt, HN Televíziu. Sme dôveryhodným zdrojom informácií pre všetkých čitateľov.

Na obdobie: tri mesiace, v prípade obojstrannej spokojnosti predĺženie

Pracovná náplň:

Stáž prinesie záujemcom možnosť zúčastňovať sa pri tvorbe článkov do printovej verzie, na web či na tvorbe videoobsahu. Študent sa bude zúčastňovať aj všetkých ďalších činností súvisiacich s výrobou denníka. Táto stáž predstavuje pre vysokoškolákov možnosť získať pracovné skúsenosti, ktoré pomôžu s hľadaním si zamestnania po ukončení štúdia. V prípade obojstrannej spokojnosti existuje možnosť predĺženia vzájomnej spolupráce aj po ukončení štúdia.

Požadujeme:

Študent v odbore žurnalistika, marketing, ekonomika, právo, všeobecné.
Ostatné znalosti:

Microsoft Word – pokročilý

Microsoft Outlook – pokročilý

Ponúkame:
Všetky pracovné pozície sú pre nás rovnako dôležité uvedomujúc si silu kolektívu. Naši zamestnanci majú u nás možnosť kariérneho rastu a odborného vzdelávania. Prácou v našej spoločnosti získate možnosť pracovať so skvelými a motivovanými ľuďmi v priateľskej atmosfére. Naša neformálna firemná kultúra vytvára predpoklad pre pestovanie pracovných vzťahov a umožňuje sa nám stretávať na rôznych spoločných akciách a podujatiach aj mimo pracovného času.

Ponúkame Vám zaujímavé nefinančné benefity, ako:
– ovocný deň 1x do týždňa;
– priestor na sebarozvoj (Nie je dôležité len to, čo viete, ale aj to, čo vedieť chcete!). U nás na pravidelnej báze: knihy, interné vzdelávanie a iné;
– firemné teambuildingové aktivity (športový deň, vianočný večierok a. i.);
– firemné raňajky.

Poskytujeme ďalší balík firemných benefitov:
– Príspevok spoločnosti na dôchodkové sporenie;
– program “nájdi svojho kolegu”;
– sickday;
– jazykové vzdelávanie hradené zamestnávateľom;
– služobný mobilný telefón;
– a odborné školenia a osobnostný rozvoj;
– … a mnoho ďalších benefitov. 🙂

Adresa: Nobelova 34, Bratislava

KontaktJuraj.Medvec@mafraslovakia.sk

uverejnené 24.11.2018

STÁŽE NA STÁLOM ZASTÚPENÍ SR pri EÚ v BRUSELI

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE:

  •  Rozbiehame pilotný ročník stáží pre študentov vysokých škôl
  • Začíname už v tomto šk.roku – od marca 2019 – (1. turnus = marec – jún)
  • Dĺžka stáží: 2 – 6 mesiacov
  • Hlavné princípy: 1) transparentnosť a rovnosť šancí, 2) kvalita, 3) efektívnosť, 4) flexibilita
  • Mentoring – každý stážista dostane svojho mentora
  • Všetky informácie na web-e Stáleho zastúpenia. Sledovať treba aj FB stránku.PREČO TO ROBÍME?
  • Chceme pomôcť a prilákať “tých najlepších” do služieb Slovenska – spoluvytvárať zásobáreň talentov – veríme, že každý úspešný príbeh pritiahne ďalší talent a znásobí úspech
  • Stále zastúpenie má ambíciu zvyšovať povedomie o práci pre štát/verejný sektor
  • Chceme pritiahnuť talentovaných šikovných mladých ľudí po absolvovaní školy (doma i v zahraničí) späť na Slovensko a nadchnúť ich pre prácu vo verejnom sektore
  • Chceme prispieť aj k šíreniu povedomia o skutočných úlohách EÚ, a to najmä v kontexte narastajúcich populistických/extrémistických vplyvov a kampaní naprieč EÚ

PREČO BY STE MALI STÁŽOVAŤ NA STÁLOM ZASTÚPENÍ V BRUSELI?

  • Stále zastúpenie SR pri EÚ je unikátnym miestom pre tých, ktorí majú záujem získať skúsenosť z práce vo verejnom sektore a pre Slovensko
  • Cez svojich zástupcov je tu prítomné každé slovenské ministerstvo,venovať sa tu dá preto rôznym témam, od zdravotníctva cez školstvo, spravodlivosť, obchod… až po zahraničnú politiku
  • Brusel dáva jedinečnú možnosť porozumieť širším súvislostiam,európskemu pohľadu, pochopiť ako funguje EÚ a vidieť, ako násv zahraničí vnímajú iní
  • Brusel tiež dáva skvelú príležitosť na získanie dôležitých kontaktov dobudúcnosti, sú tu ľudia z celého sveta aj zo všetkých možnýchmedzinárodných organizácii a firiem
  • Jedinečná príležitosť pracovať v medzinárodnom prostredí – využiťcudzie jazyky a zdokonaliť sa v nich (nová terminológia atď.)
  • Práca v medzinárodnom multikultúrnom prostredí – spoznávať kultúrne osobitosti, vyskúšať si vlastné schopnosti, toleranciu, prispôsobenieMOŽNOSTI FINANCOVANIA STÁŽE:
  • Stále zastúpenie ponúka neplatené stáže
  • Možno sú na prvý pohľad menej atraktívne, nie sú však v Európe výnimkou. Veríme, že táto stránka študentov neodradí.
  • Je dôležité vedieť, že existuje možnosť získať finančnú podporu počas stáže – napr. program EÚ pre mladých ERASMUS+
  • ERASMUS+ poskytuje finančnú podporu pri neplatených stážach v členských štátoch Únie – v prípade Bruselu 500 Eur mesačne
  • Na každej vysokej škole na Slovensku pôsobí kontaktný bod – koordinátor pre Erasmus +
  • S koordinátorom je potrebné konzultovať možnosti vopred
  • Študent následne vyplní potrebné dokumenty k stáži, ktoré mu poskytne koordinátor
  • Stále zastúpenie sa zase postará o vysvetlenie vzdelávacieho rozmeru stáže, ktorý je podmienkou získania podpory z programu Erasmus +
  • Sú ale aj ďalšie možnosti finančnej podpory ako rôzne štipendiá napr. cez portál saia.sk, cez nadácie firiem alebo bánk. Niektorí študenti si zvyknú na stáže zarobiť, resp. si na ne zháňajú financie inými spôsobmi.Všetky informácie a podrobné podmienky sú na stránke SZ.Kto môže podať prihlášku?

– študenti VŠ, ktorí ukončili prvý stupeň vysokoškolského štúdia v odbore ekonómia

Lehota na podanie prihlášky: 30. november 2018

Rozhovor so stálym predstaviteľom SR pri EÚ, veľvyslancom Petrom Javorčíkom na tému stáže na SZ si prečítajte tu. Študenti môžu cez stáže v Bruseli zažiť, ako sa robí európska politika.