Služby

Mediálne centrum

mediálne centrum, Mediálne centrum

Mediálne centrum je rental a štúdio, v ktorom si môžete prenajať ateliéry a techniku na produkciu a strižne na postprodukciu. Nachádza sa tu fotoateliér, zvukové štúdio a televízne štúdio s réžiou a greenscreenom, 12 počítačov iMac s FinalCut pro7, ProTools, dve individuálne strižne a rental kamerovej, zvukovej, či fotografickej techniky.

Mediálne centrum na Fakulte masmédií

V priestoroch Mediálneho centra (prelink na www.medialne-centrum.sk + prelink cez logo) sa realizuje výučba praktických predmetov Fakulty masmédiíFakulty informatikyštudenti majú plne v dispozícii vybavenie na vypracovanie svojich školských zadaní. Študenti získavajú už od prvého ročníka znalosti práce s technikou na profesionálnej úrovni a sú zapájaní do produkcie pre klientov.

Vo fotoateliéri sa nachádza biele a čierne nekonečné pozadie o veľkostiach 6x6x4,5m a 6x5x4,5m. Biele pozadie je vo veľkosti dĺžka 6m x šírka 6 m, čierne pozadie: dĺžka 5,2m x šírka 6 m a je vybavené: 2x Fomei 600, 1x elinchrome 400, 1x elinchrome 250, trubicové svetlá, filtre a farebné fólie, 3x odrazové dosky, 7x softbox, reflektorové svetlo, 2x biely dáždnik. Poskytujeme na prenájom fotoobjektívy: Canon EF 70-200mm f/2.8 IS, Canon EF 85mm f/1.8, Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM. Fotoateliér je vhodný aj na zvukovýrobu.

mediálne centrum, Mediálne centrum

Televízne štúdio je vybavené technológiou na živý strih, online stream alebo na záznam. V priestoroch štúdia sa nachádza greenscreen v rozmeroch dĺžka: 8.6m, šírka: 8.2m, výška: 4m a ateliérová časť s vymeniteľným čiernym a bielym pozadím s rozmerom: dĺžka: 21m, šírka: 9m, výška: 6.2 m. Televízne štúdio je vybavené svetelným parkom od firiem DeSisti a Martin riadené cez DMX pult a automatizovanými koľajnicami so 4x 2kW reflektormi na systéme Icarus. Svetlá sú ovládané cez DMX pult. Kamerová technika napojená na televíznu réžiu štandardne pozostáva z 3 kamier: 1x kamera SONY PDW-F355L a 2x kamera SONY PDW-F335 s autoscript čítačkou pre moderátora na kamerových statívoch Sachtler.

Práca v televízií na Fakulte masmédií

Televízna réžia je vyskladaná z video réžii Panansonic AV-HS 400, ktorá umožňuje strih 8 kamier, audio réžii Solid State Logic C100 HDS. Réžia je ozvučená DynaudioAcoustics AIR6. Na obrazový náhľad je pripravený 2x 46” Full HD monitor pre náhľad a korekčný monitor TV Logic LVM-242W Multi-format. Na kamery v štúdio sú napojené tri diaľkové ovládanie kamier. Komunikácia medzi réžiou a štúdiom je možná prostredníctvom Riedel Performer Intercom. MacPro s BlackMagic záznamovou kartou zaznamenáva postrihaný výstup zo strižne. Online stream je umožnený cez WebCast, ktorý je prispôsobený aj na strih, či stream v teréne.

Kamerový rental disponuje dvomi kamerami SONY PMW 200 so záznamom na SxS karty a 8 kamier SONY Z7 so záznamom na CF, statívmi Sachtler a Vinten a kamerovým príslušenstvom. Mediálne centrum prenajíma zvukovú techniku a to mikrofóny Sennheiser 416 – úzko smerový kondenzátorový mikrofón s „boom pole“, Sennheiser EVO 100 – rádiový set prijímač/vysielač a mikrofón, Sennheiser SK 2000 rádiový set prijímač/vysielač a mikrofón, Sennheiser 441 – dynamický úzko smerový mikrofón a 8 kanálový „field“ rekordér NAGRA VI s možnosťou nahrávania na interný 120 GB HDD, externe na CF karty alebo na USB kľúč. Rekordér má aj Timecode, ideálne riešenie na nahrávanie hranej filmovej tvorby.

Rozhlasové a zvukové štúdio je svojím vybavením prispôsobené na zvukovýrobu a to dabing, nahrávanie voice-over do reklamných spotov, nahrávanie rôznych rozhlasových žánrov, nahrávanie hudby a spevu a zároveň aj na následnú postprodukciu a mix. Veľkosť štúdia je 6.7×4.3×3.7 m. Zvukové štúdio je vybavené počítačom Mac Pro, dvomi 24” LCD Monitormi v réžii a v štúdiu, ovládacou konzolou Digidesign D-Command ES 24, mikrofónnymi predzosilovačmi Focussrite ISA 828 AD, Allen Heath WZ316:2DX WIZZARD, analógovým mixpultom TC Electronic M6000, HDD rekordérom Nagra VI, reproduktormi Dynaudio.

Všetky ateliéry v Mediálnom centre sú akusticky izolované a klimatizované. Ich najsilnejším benefitom je fakt, že všetky sú pod jednou strechou spoločne s kuchynkou, maskérňou, veľkým foaj, čo umožňuje aj veľkým produkciám komfort. Mediálne centrum sídli v priestoroch bývalej televízii LUNA, Paneurópska vysoká škola však kompletne zariadila všetky ateliéry.

Mediálne centrum zabezpečuje aj produkciu reklamných spotov, televíznych relácií alebo online streamov. Našimi klientmi sú TEDx, Artfilm fest, Paralympijský zväz, BK Inter, Inform Slovakia, TV Markíza, TA3, a mnohý iní.

Mediálne centrum PEVŠ sa nachádza na Nevädzovej ul. č. 5.

Prečo robiť projekty u nás?

  • Fotoateliéry, TV štúdio, greenscreen a zvukové štúdio pod jednou strechou.
  • Kompletne vybavené štúdiá svetelnou, snímacou a zvukovou technikou.
  • Možnosť prenájmu aj počas víkendu.
  • Prepojenie zvukového štúdia s postprodukciou.
Otváracie hodiny Mediálneho centra FM PEVŠ počas skúškového obdobia pre študentov PEVŠ:
pondelok – zatvorené
utorok – 15:00 – 20:00
streda – 9:00 – 20:00
štvrtok – 8:00 – 20:00
piatok – 8:00 – 15:00

Rezervácie a informácie pre študentov PEVŠ:

mail: medialne.centrum@paneurouni.com

tel.: 02/48 287 626

Kontakt:

Mgr. Viktor Kamenický, PhD., kreatívny producent a vedúci Mediálneho centra PEVŠ

mail: viktor.kamenicky@paneurouni.com

tel.: 0903 403 680