Názor absolventov

Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Absolventi Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy

Natália Dubovcová, reprezentantka SR v plážovom volejbale:

“Škola mi dala možnosť študovať a športovať naraz. Viem, že mnohí  športovci  tieto dve veci nemôžu skĺbiť a o to som šťastnejšia, že ja som tu možnosť na Fakulte masmédií PEVŠ mala. Škola mi dala možnosť študovať a športovať naraz. A to je skvelé!!! A na veľa prednášok by som kľudne išla ešte raz!”

Vanda Kyselicová, Deputy Head of Local Programs, TV MARKÍZA:

“Štúdium na Fakulte masmédií PEVŠ mi dalo pevné základy v mediálnej a marketingovej oblasti, z ktorých čerpám aj v mojej práci na dennej báze. Naučila som sa ako pracovať s hlasom, ako narábať s technológiami, ako písať tlačové správy, či scenár. Ako si poradiť v kríze ako manažér, alebo ako viesť tím. Štúdium mi dalo aj veľa profesijných kontaktov a priateľstiev do života.”

Lucia Hlaváčková, redaktorka Televíznych novín, TV Markíza:

“Vyznie to asi ako klišé, ale štúdium na vysokej škole je obdobím bez starostí. Zoznámila som sa s ľuďmi s podobnými záujmami, z ktorých sa stali dobrí kamaráti. V neposlednom rade som mala šťastie natrafiť aj na kvalitných  pedagógov, ktorí  sa podelili o svoje  vedomosti a skúsenosti z praxe. A keby človek nepotreboval zarábať peniaze na živobytie študovala by som do konca života.”

, Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Dominika Mičechová, redaktorka Telerána, TV Markíza:

“Fakulta masmédií mi okrem teoretického základu dala hlavne množstvo praktických zručností a pomohla mi nájsť samú seba v množstve mediálnych smerov. Z fotografického sna sa stal aj televízny. Ako redaktorka a fotografka nášho magazínu Like som  mohla získavať praktické skúsenosti už od prvého ročníka. Počas štúdia som využila Erasmus štúdium v Turecku, Letnú školu v Číne a stáž v Mexiku, ktoré boli sprostredkované cez PEVŠ. Vďaka stáži v Teleráne som začala pracovať v TV Markíza, kde som dodnes a okúsila som si prácu sa na viacerých projektoch ako Teleráno, Reflex, Ostrov, Farma či Smotánka.”

, Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Hana Džurná, redaktorka domáceho spravodajstva, TA3:

“PEVŠ vďačím za prácu, ktorú v súčasnosti mám. Pracujem ako redaktorka domáceho spravodajstva v televízii TA3, do ktorej som sa dostala práve vďaka stáži, ktorú sprostredkovala škola. Aj vďaka praxi, ktorú škola ponúka na mimoriadne profesionálnej úrovni som sa stala plnohodnotným členom tímu televízie už prakticky v prvý deň od nástupu. Veľmi pozitívne hodnotím aj výber profesorov, akými boli bývalá premiérka Radičová či novinár Tom Nicholson, ktorí ma učili.”

, Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Juraj Vodila,  redaktor v TV Dúbravská televízii:

“Na Paneurópskej vysokej škole, konkrétne na Fakulte masmédií som nadobudol veľa praktických skúseností. Technické možnosti, ktorými disponujú audiovizuálne ateliéry ponúkli profesionálne prostredie na “skúšanie” nadobudnutých vedomostí. Lebo práve toto “skúšanie”- fotenie, študentské rádio, nakrúcanie audivizuálnych materiálov, spotov, moderovanie v televíznom štúdiu sú kľúčové pre mladého človeka, ktorý chce pracovať v médiách a potrebuje sa niekde naučiť remeslo. Moje najobľúbenejšie predmety a zároveň predmety, ktoré mi boli najväčším prínosom sú mediálna prax a moderovanie diskusných relácií. Nadobudnuté skúsenosti som pretavil do praxe životnej a tak si tvorím ďalej, najlepšie ako viem… “

, Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Filip Krúpa, CEO, tlačiareň a reklamná agentúra Krupa:

“Na našu školu spomínam neustále, najmä na tú všadeprítomnú pohodu, zážitky so spolužiakmi a jedinečný profesorský zbor. Naša škola mi dala rozhľad, hrdosť a okrem plejády kontaktov aj priateľstvá, ktoré verím, že nerozdelí čas ani vzdialenosť. Našu školu by som odporučil už len z jedného dôvodu, ak sa pani prof. Radičová slobodne rozhodla prijať ponuku zasadnúť na dekanské kreslo fakulty masmédií, čo viac už len môže človeka presvedčiť, že naša škola za to stojí. A o tom ostatnom už nemá cenu hovoriť, pretože každý je architektom svojho života.”

, Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Anita  Murinčáková, medzinárodná eventová agentúre Creative pro, predtým pôsobila 5 rokov v modelingovej agentúre Exit model management:

“V prvom rade ma škola naučila vytrvať a bojovať. Postupne budovať silné základy na ktoré si dnes môžem stavať svoju budúcnosť. Ako hovorí Jonas Riddeerstrale: „Aby sme uspeli v dnešnom svete potrebujeme správnu kvalifikáciu, správne školy, správnych učiteľov a priateľov na správnych miestach.“ Práve preto odporúčam štúdium na PEVŠ.

, Úspešní absolventi Fakulty masmédií

Ria Bridová, Kulturárium, KOISHI Fish and Sushi Restaurant, PETIT CRU Wine Bar:

“Paneurópska vysoká škola mi po necelých dvoch semestroch na štátnej vysokej škole otvorila oči. Uvedomila som si, že profesori sa naozaj môžu správať ako akademickí kolegovia, že ich záujem o moje vzdelanie a osobný rozvoj nemusí byť limitovaný na časový úsek prednášky a aj to, že vysokoškolské štúdium ma môže každý deň prekvapiť novou výzvou, vďaka čomu som sa počas bakalárskeho štúdia nikdy nenudila. Napriek rozhodnutiu presťahovať sa a absolvovať magisterské štúdium v zahraničí, spomínam na PEVŠ v tom najlepšom a odporúčam štúdium na Fakulte masmédií, lebo zmenilo mňa aj moju vytýčenú cestu životom na nepoznanie, za čo budem navždy vďačná.”