Aktuality

Online prenos TEDxBratislava, ktorý zabezpečovala Fakulta masmédií PEVŠ, si pozreli stovky ľudí z celého sveta

Obľúbenú konferenciu TEDxBratislava si mohli záujemci pozrieť aj online. Stream podujatia, ktoré sa uskutočnilo 2.júla v bratislavskom SND,  mal pod palcom tím študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy. V rámci praktického predmetu Mediálna prax a Mediálneho centra ako produkčnej agentúry zabezpečovali študenti online vysielanie, točili a strihali vystúpenia 18-tich speakrov aj sprievodne podujatia.

Podľa aktuálnych štatistík mal stream len na Slovensku v deň konferencie takmer 400 vzhliadnutí. V priemere strávili diváci pri sledovaní streamu 2,7 hodiny. Jeho anglická verzia zaujala ešte vyšší počet divákov a to na všetkých kontinentoch.

Bol som milo prekvapený z faktu, že prácu našich študentov mohol vidieť celý svet,“ vysvetľuje Mgr. Viktor Kamenický, ktorý viedol študentov pri práci. „Teší ma aj to, že tento ročník sme technicky zvládli bez akýchkoľvek komplikácii a študenti ukázali svoju praktickú zručnosť aj pod stresom reálneho prostredia. Musím veľmi pochváliť našich švenkrov, zvládli to na jednotku. Môžu byť na seba hrdí.“

Paneurópska vysoká škola je partnerom konferencie už druhý rok a podieľa sa na zabezpečení záznamu, živého strihu a streamovania v dvoch jazykových mutáciách a následnej postprodukcie jednotlivých TEDx videí. Tento rok jej tím tvorili študenti Marek Segíň, Juraj Pivovárči, Adam Bojtoš, Tomáš Orešanský  a to pod pedagogickým vedením doktorandov Mgr. Daši Krňanovej a Mgr. Viktora Kamenického. Strihala Edita Kyselá.

TED je celosvetovo uznávaná konferencia s heslom „myšlienky, ktoré stoja za rozšírenie“. Skladá sa z prednášok nazvaných TED Talks, na ktoré sú pozvaní zaujímaví hostia z rôznorodých oblastí. Na Slovensku sa pod názvom TEDxBratislava uskutočnila po ôsmykrát.

<<< Späť