Aktuality

Pomôžme Ukrajine!

Vážení kolegovia, milí študenti!

 

Viac ako týždeň spoločne prežívame vojenský konflikt na Ukrajine. Nikdy som neveril, že vo svojom  živote opäť raz zažijem hrôzy vojny.

To čo rozpútalo Putinovské Rusko voči Ukrajine predstavuje hrozbu nielen pre bezprostredných susedov Ukrajiny, ale i pre celý svet!

Hrozné je, že v našom susedstve umierajú nielen vojaci, ale aj civilisti a hlavne nevinné deti. Obrazy, ktoré vidíme každý deň na televíznej obrazovke nás napĺňajú nielen hrôzou, ale hlavne pocitmi súcitu, solidarity s nevinne trpiacimi. Umierajú vojaci, civilisti, bezbranní starci, starenky, ženy a deti.

Slovensko sa v týchto dňoch chová úžasne. Pomoc, ktorú podávame utečencom z Ukrajiny je príkladná. No i tak nasledujúce dni budú skúškou pre nás všetkých. Prosím Vás, zachovajme sa statočne, slušne, obetavo a hlavne pomáhajme.

Chcem zdôrazniť, že jednoznačne odsudzujeme vojenské, barbarské aktivity putinovskej soldatesky na Ukrajine a spolu so všetkými mierumilovnými ľuďmi sveta žiadame, aby sa zastavilo krviprelievanie na Ukrajine.

Obraciam sa na Vás ešte raz s prosbou. Pomáhajte všade kde je to nutné a preukážte solidaritu s občanmi, utečencami a to nielen Ukrajincami. Utekajú aj ľudia iných národností, hlavne zahraniční študenti.

Podajte pomocnú ruku svojim ukrajinským spolužiakom a ich príbuzným a priateľom. Slobodná Ukrajina je zábezpekou našej, ako aj celoeurópskej bezpečnosti a slobody.

 

Ďakujem Vám

 

Juraj Stern

<<< Späť