Aktuality

Príďte na festival popkultúry a zúčastnite sa prednášok Fakulty informatiky PEVŠ

comics salon

Navštívte 21.-23.septembra medzinárodný festival popkultúry Comics Salón. Súčasťou podujatia, ktorý sa venuje primárne komiksu, anime, hrám, sci-fi, fantasy a hororu bude aj Paneurópska vysoká škola (PEVŠ). Prednášky o virtuálnej realite a robotoch z Lega si pripravila pre návštevníkov Fakulta informatiky PEVŠ.

Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže. Do programu prispela aj Fakulta informatiky PEVŠ. Všetci ste srdečne vítaní v Dome kultúry Ružinov.

Virtuálna a rozšírená realita – kedy ju začneme využívať naplno? 

Čas a termín prednášky: 21.9.2018 o 14:00.

Meno prednášajúceho: Ján Lacko

Obsah: V prednáške sa budeme venovať základným princípom a praktickému využitiu virtuálnej, rozšírenej a zmiešanej reality v rôznych oblastiach od zábavy, až po seriózne využitie vo vede a priemysle. Povieme si aké sú výhody a nevýhody jednotlivých princípov, aké zmysly je potrebné zapájať, aby bol náš zážitok čo najintenzívnejší a aké sú technické a technologické prekážky v súčasnosti. Povieme si prečo je ťažké využívať haptický rendering a ako vieme manipulovať s rôznymi virtuálnymi objektami.

Programovateľný robot z Lega

Čas a termín prednášky: 22.09.2018 o 20:00

Meno prednášajúceho: Juraj Štefanovič

Obsah: Mechatronika spája mechaniku, elektroniku a informatiku do jedného celku a výsledkom je dnešný priemysel a aj to, čo nazývame robot. Jedna z možností ako sa začať s robotmi zaoberať je napríklad stavebnica programovateľného robota zo stavebnice Lego. Pomocou nej možno riešiť aj dosť netriviálne robotické úlohy a tejto stavebnici je venovaná aj celosvetová súťaž First Lego League, v ktorej súťažné tímy vo veku 9-16 rokov každoročne riešia pomerne náročné technické úlohy. Pohovoríme o stavebnici robota a aj o súťaži, čo, kde, ako.

Viac o Comics Salóne: https://www.comics-salon.sk/

 

<<< Späť