Aktuality

Športové aktivity pre PEVŠákov- joga a thajský box

Naštartujte nový semester s výbornou kondíciou. Keďže si uvedomujeme, že pohyb je súčasťou životného štýlu skoro každého z nás na PEVŠ pokračujeme v športových aktivitách, ktoré sme rozbehli už v septembri. Na výber máte šport dynamickejšieho charakteru alebo si môžete vybrať aktivitu, pri ktorej nájdete fyzickú aj psychickú rovnováhu.

KURZ THAJSKÉHO BOXU 

Novinkou tohto semestra je kurz pre nadšencov veľkých výziev. Thajský box priamo na Cvičisku je výbornou aktivitou, pri ktorej si zlepšíte kondíciu a vyformujete postavu.

Cvičenie môžete absolvovať každý štvrtok od 15:00 do 16:00 hod. Začíname už 14.februára! O tréning sa postarajú tí najlepší z najlepších- osobní tréneri z Cvičiska, ktorí ťa naučia jednému z najtvrdších bojových umení na svete.

Pre študentov PEVŠ je vstup bezplatný, pre ľudí mimo PEVŠ táto aktivita nie je dostupná. Ak sa chceš zúčastniť, stačí sa iba prihlásiť prostredníctvom formuláru no pozor, na každú hodinu thajského boxu je potrebné sa znovu prihlásiť. Kapacita jedného cvičenia je obmedzená na 8 ľudí.

Thajský box je plno-kontaktný ringový šport. Je známy aj ako umenie ôsmich končatín, pretože v zápase sa využívajú údery päsťami, údery lakťami, kopy nohou a kolená. Thajský box má pôvod vo vojenskom výcviku, ktorý Thajská armáda vykonáva už niekoľko storočí, pretože tento bojový štýl vznikol vo vojnách v boji muža proti mužovi. Thajský box má bohatú kultúru a tradície, vychádzajúce z budhizmu a animizmu.

KURZY JÓGY

Už od septembra prebiehajú na Tomášikovej kurzy jógy, ktoré pokračujú aj naďalej, každú stredu o 17:00 hod. Cvičenia prebiehajú s poprednými lektormi z jogového štúdia YOGO, ktorí sa zameriavajú na power jogu. Pre študentov PEVŠ sú cvičenia bezplatné. Pre ľudí mimo školy tieto cvičenie nie sú dostupné. Hodiny sa uskutočnia vždy v stredu od 17:00 do 18:00 na 1. poschodí v galérii Silencium na Tomášikovej 20.

Na to, aby ste mohli cvičiť je potrebné, aby ste sa jednoducho prihlásili prostredníctvom tohto formuláru. Na každú hodinu jogy je potrebné sa znovu prihlásiť.  Pozor, kapacita jedného cvičenia je obmedzená na 30 ľudí. Doneste si jogamatku alebo karimatku, uteráčik a vodu (ak potrebujete) a pohodlné oblečenie.

S kurzami jogy začíname 27. februára o 17:00 hod. na Tomášikovej 20 v Galérii Silencium.

Nepremeškajte príležitosť zapracovať na sebe, leto sa už neúprosne blíži!

 

<<< Späť