Aktuality

Študenti Fakulty masmédií PEVŠ zabezpečujú festivalovú televíziu Art Film Festu

(Bratislava, 23. 6. 2017) Oficiálnu festivalovú televíziu Art Film Feste v Košiciach mali počas celého podujatia pod palcom študenti Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy. Pre návštevníkov 25. ročníka významného kultúrneho podujatia pripravovali rozhovory s VIP osobnosťami, festivalové denníky a pripravujú aftermovie, ktoré sa premietne na záverečnom ceremoniály..

Skvelá prax pre študentov a zároveň kvalitný a aktuálny obsah pre návštevníkov a fanúšikov festivalu. To prináša spojenie Art Film festivalu a Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy. Študenti prostredníctvo festivalovej televízie vyspovedali významné osobnosti, akými sú Juraj Jakubisko, Milan Lasica, Kamila Magálová, Pavol Barabáš, a iní. Okrem toho, pod pedagogickým vedením každý deň pripravili denník z predošlého dňa a tzv. aftermovie, ktoré sa bude premietať na záverečnom ceremoniály festivalu.

„Študenti prostredníctvom práce na Art Film Feste absolvujú praktický predmet – mediálna prax. Pracujú od rána do večera na produkovaní kvalitného obsahu, pekných záberov a zaujímavého strihu. Myslím si, že neexistuje pre nich lepšia škola, ako byť v cudzom prostredí a pracovať v rámci dennej práce ako tím,“ vysvetľuje Mgr. art Mgr. Jana Žjak, PhD. – vedúca Ústavu mediálnych produkcií, ktorá spoluprácu s festivalom zabezpečuje a zároveň študentov vedie ako pedagóg.

Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy spolupracuje s festivalom už tretí rok. Tento rok však študenti po prvýkrát dostali možnosť prezentovať sa ako oficiálna festivalová televízia. Tvoria ju študenti od 2. ročníka bakalárskeho štúdia po 1. r. magisterského  štúdia: strih denníkov Marek Segíň, strih aftermovie Ľubica Mikušová, redaktori: Simona Hahnová, Henrieta Hačundová, Michal Pákozdy, Filip Vojtek, kameramani: Juraj Pivovárči, Jakub Varačka, produkcia: Adam Jozefko, Daniela Lukáčová. Pedagogické vedenie zabezpečuje Mgr. art Mgr. Jana Žjak, PhD. a Mgr. Viktor Kamenický, kreatívny producent Mediálneho centra Paneurópskej vysokej školy.

„Okrem trénovania praktických zručností, študenti majú možnosť networkingu s medzinárodnými filmovými tvorcami a rozširovať si tak obzory a príležitosti. Čo je najdôležitejšie, že zatiaľ sa k nám dostávajú iba pozitívne feedbacky na prácu našich študentov,“ dodáva pedagóg Mgr. Viktor Kamenický.

Výstupy študentov návštevníci festivalu sledujú každý deň pred premietaním filmov. Okrem toho sú dostupné aj na Facebook stránke festivalu.

 

<<< Späť