Aktuality

ŠTUDENTI FAKULTY MASMÉDIÍ VYRÁŽAJÚ ZA SPOLUPRÁCOU NA ART FILM

ART FILM_PEVS

Skvelá prax pre študentov a zároveň kvalitný a aktuálny obsah pre návštevníkov a fanúšikov festivalu. To prináša spojenie Art Film Festivalu a Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy.

Študenti pracujú od rána do večera na produkovaní kvalitného obsahu, pekných záberov a zaujímavého strihu. Myslím si, že neexistuje pre nich lepšia škola, ako byť v cudzom prostredí a pracovať v rámci dennej práce ako tím,“ vysvetľuje Mgr. art Mgr. Jana Žjak, PhD. – riaditeľka Oddelenia marketingu a médií PEVŠ, ktorá spoluprácu s festivalom zabezpečuje a zároveň študentov vedie ako pedagóg.

Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy spolupracuje s festivalom už štvrtý rok. Možnosť prezentovať sa ako oficiálna festivalová televízia majú študenti po druhýkrát. Minulý rok prostredníctvom festivalovej televízie vyspovedali významné osobnosti, akými sú Juraj Jakubisko, Milan Lasica, Kamila Magálová, Pavol Barabáš, a iní.

Pedagogické vedenie zabezpečuje Mgr. art Mgr. Jana Žjak, PhD. a Mgr. Viktor Kamenický, PhD., kreatívny producent Mediálneho centra Paneurópskej vysokej školy.

„Okrem trénovania praktických zručností, študenti majú možnosť networkingu s medzinárodnými filmovými tvorcami a rozširujú si tak obzory a príležitosti. Čo je najdôležitejšie, že zatiaľ sa k nám dostávajú iba pozitívne feedbacky na prácu našich študentov,“ dodáva pedagóg Mgr. Viktor Kamenický, PhD.

Výstupy študentov môžu návštevníci festivalu sledovať každý deň pred premietaním filmov. Okrem toho budú dostupné aj na Facebook stránke festivalu.

ART FILM_PEVS

<<< Späť