Aktuality

Študenti sa zapojili do prác na Art filme aj TEDx. Poďakovali sa im rektor a dekanka

PEVS je partnerom TEDx a AFF

Študenti Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy sa stretli s rektorom PEVŠ – Dr.h.c. prof. Ing. Jurajom Sternom, PhD. a s dekankou Fakulty masmédií PEVŠ – prof. PhDr. Ivetou Radičovou, PhD. Dôvodom bola pochvala ich práce na dvoch celoslovenských podujatiach, festivale Art Film Fest v Košiciach a konferencii TEDx v Bratislave. Študenti sa starali napr. o festivalové denníky, úvodné a záverečné videá, rozhovory s celebritami, či živé vysielanie z konferencie. Spokojnosť prejavili aj organizátori oboch akcií.

Skvelá prax pre študentov a zároveň kvalitný a aktuálny obsah pre návštevníkov a fanúšikov festivalu. To prináša spojenie Art Film festivalu a Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy. Na medzinárodnom filmovom festivale, ktorý sa konal v Košiciach od 15. do 23. júna pracovali študenti masmédií ako festivalová televízia. Pre návštevníkov 26. ročníka pripravovali rozhovory s VIP osobnosťami, festivalové denníky a aftermovie. Konkrétne publikovali 9 denníkov, 1 záverečné video a viac ako 20 rozhovorov s filmovými tvorcami.

Všetky výstupy z Art Film Festu 2018 sú dostupné aj na oficiálnom kanály.

Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy spolupracuje s festivalom už po štvrtý rok. Tento rok tím tvorili študenti od 2. ročníka bakalárskeho štúdia po čerstvých absolventov:  Ľubica Mikušová, Jakub Varačka, Milan Kulifaj, Marek Segíň, Ondrej Szabó, Jakub Murcko, Henrieta Hačundová, Patrícia Kleinová, Michal Konc a Karolína Doktoríková. Pedagogické vedenie zabezpečuje Mgr. art Mgr. Jana Žjak, PhD., riaditeľka Oddelenia marketingu a médií, a Mgr. Viktor Kamenický, PhD., kreatívny producent Mediálneho centra Paneurópskej vysokej školy.

Aj vďaka šikovnej práci študentov si mohli obľúbenú konferenciu TEDxBratislava záujemci pozrieť tiež online. Stream podujatia, ktoré sa uskutočnilo dňa 1.7.2018,  mal pod palcom tím študentov: Jakub Varačka, Michal Konc, Juraj Pivovárči a Patrik Britaňák. Živý strih zabezpečovala Edita Kyselá. Študenti mali na starosti živé vysielanie, točili a strihali vystúpenia významných rečníkov. Paneurópska vysoká škola a Mediálne centrum PEVŠ je partnerom konferencie už tretí rok a podieľa sa na zabezpečení záznamu, živého strihu a streamovania v dvoch jazykových mutáciách a následnej postprodukcie všetkých TEDx vystúpení počas bratislavskej konferencie. Práca na takomto type podujatia študenti získavajú zručnosti v oblasti televízneho vysielania, technológie prenosu a spracovania zvukového a obrazového signálu.

TED je celosvetovo uznávaná konferencia s heslom „myšlienky, ktoré stoja za rozšírenie“. Skladá sa z prednášok nazvaných TED Talks, na ktoré sú pozvaní zaujímaví hostia z rôznorodých oblastí. Na Slovensku sa pod názvom TEDxBratislava uskutočnila po deviatykrát.

 

<<< Späť