Na Paneurópskej vysokej škole si pripomínajú hendikepovaných ako obete nacizmu

Na Paneurópskej vysokej škole si pripomínajú hendikepovaných ako obete nacizmu

(Bratislava, 05. 12. 2017) Podujatie s názvom Poznaj svoju minulosť a nezabudni! reflektuje narastajúci extrémizmus z pohľadu zdravotne postihnutých. Uskutoční sa 11.12. o 10.hod. v budove Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) na Tomášikovej ulici.

Skupina handicapovaných ľudí spoznala najkrutejšie miesta II. svetovej vojny a boli konfrontovaní skutočnosťou, že rovnakí ľudia ako oni išli spolu s deťmi, starými ľuďmi rovno z transportov do plynových komôr. Podľa oficiálnych odhadov v nich zahynulo vyše 250 tisíc. Cieľom projektu je poukázať na stále živú hrozbu vyplývajúcu z hrôz holokaustu, s poukázaním na rastúci extrémizmus a radikalizmus, ktoré sú živnou pôdou totalitných režimov, za aký rozhodne možno považovať aj nacizmus.

Súčasťou podujatia na PEVŠ bude okrem diskusie aj premietanie filmu Nehodní žitia?! . Hosťami bude Monika Ščevovichová, autorka projekt a predseda o.z. Pomoc človeku, Veronika Homolová-Tóthová, autorka dokumentu Nehodní žitia?!, Jakub Drábik, historik SAV aj účastníci cesty v nemeckom nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau – Veronika Veslárová, Daniela Rabina, Martin Bernadič, Marek Machata. Moderátorom a ambasádorom projektu je spevák Robo Mikla.

„My sme sa rozhodli nebojovať, ale naopak – nútiť ľudí rozmýšľať, to znamená diskutovať a poukazovať na to, čo všetko prináša extrémizmus a radikalizmus,“ vysvetľuje  Monika Ščevovichová, autorka projektu Poznaj svoju minulosť a nezabudni.

Prednáška s diskusiou sa organizuje pod projektom APVV 16-0588: Sloboda prejavu v kontexte moderných technológii.

 

 

<<< Späť