Rektor Paneurópskej vysokej školy poslal otvorený list akademickej obci

Rektor Paneurópskej vysokej školy poslal otvorený list akademickej obci

Rektor Paneurópskej vysokej školy, prof. Juraj Stern v otvorenom liste vyzýva akademickú obec, aby nebola apatická a pripojila sa k študentom:

Rektor Stern vyzýva kolegov na podporu študentov na domov.sme.sk

Akademická obec by sa mala prebrať z pasivity a pripojiť sa k študentom, vyzýva rektor Stern na parlamentnelisty.sk

Juraj Stern: Akademická obec by sa mala prebrať z pasivity a pripojiť sa k študentom na hlavnespravy.sk

J. Stern: Akademická obec by sa mala prebrať z pasivity na 24hod.sk

Otvorený list prinášame v plnom znení:

Otvorený list akademickej obci
Vážení kolegovia!
Som smutný z pretrvávajúcej letargie a pasivity časti akademickej obce. Zatiaľ čo naši študenti stoja každý týždeň na námestiach a zasadzujú sa spolu s občianskou iniciatívou “Za slušné Slovensko”, mnohí z Vás stojíte bokom. V mysli sa mi vybavujú roky 1989 a aj roky mečiarizmu, keď väčšina akademických funkcionárov a pedagógov stála po boku študentov a vedeli privodiť zmenu, ktorú naša krajina vtedy tak potrebovala.
S názormi, že politika nepatrí na pôdu univerzity sa dá súhlasiť, aj to však s výhradami, je to chabé ospravedlnenie pre pasivitu. Spomeňte si na Nežnú revolúciu, boli to študenti, umelci a vedci, ktorí boli hybnou silou zmien a tá sa diala priamo na univerzitách a školách.
Každý týždeň som teraz opäť stál po boku našich študentov z Paneurópskej vysokej školy na námestí. Bol to opäť skvelý pocit, som na našich študentov hrdý, boli aktívni. Aj oni privítali moju účasť. Žiaľ o o tento skvelý pocit účasti a spolupatričnosti ste sa mnohí pripravili!
Milí študenti, povzbuďte svojich pedagógov a akademických funkcionárov, aby napriek tomu, “že doteraz tvrdo spali, ste ich hromami a bleskami vzbudzovali k tomu, aby sa prebrali!”
Vážení kolegovia, prejavte svoju občiansku statočnosť a poďme spoločne pre našich študentov, pre naše deti a vnukov, pre našu spoločnú budúcnosť pridať svoj hlas. Nechceme korupciu, aroganciu moci, žiadame objasnenie všetkých podozrení, kriminálnych deliktov minulosti, odstránenie vplyvu oligarchov, spravodlivú justíciu a potrestanie vinníkov. Všetci chceme
SLUŠNÉ A TOLERANTNÉ SLOVENSKO!

Dr,h,c. Prof. Ing. Juraj Stern, PhD.
Rektor Paneurópskej vysokej školy

<<< Späť