Aktuality

Na Fakulte informatiky PEVŠ opäť hostíme FIRST LEGO League

First Lego League na PEVS

Najväčšia medzinárodná robotická súťaž FIRST LEGO League pre deti a mládež od 9 do 16 rokov sa koná na Slovensku už desiaty raz. V Bratislave ju už 11.januára opätovne zastreší Fakulta informatiky Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ).

Cieľom FIRST LEGO League je podporiť v deťoch a tínedžeroch záujem o vedu a techniku. Základom je robotická súťaž, počas ktorej tím detí rieši rôzne misie použitím robota, ktorého samé navrhli, postavili a naprogramovali v čase od vypísania úloh do termínu konania súťaže. Okrem postavenia robota musia deti spracovať aj zadanú výskumnú úlohu, ktorej výsledky musia byť schopné vhodným, najlepšie zábavným, spôsobom prezentovať pred porotou.

„V minulej sezóne sa naša Fakulta informatiky PEVŠ prvý raz pripojila ako siedmy usporiadateľ regionálneho kola súťaže First Lego League v rámci Slovenska, spolu s Univerzitou Komenského v Bratislave a ďalšími usporiadateľmi v Žiline, Žiari nad Hronom, Banskej Bystrici, Poprade a Košiciach,“ vysvetľuje prodekan pre vedeckú činnosť a zahraničné vzťahy – Ing. Juraj Štefanovič, PhD. „V tejto aktivite pokračujeme druhý raz a 11. januára 2018 privítame 15 súťažných tímov v celkovom počte 118 súťažiacich vo veku 10-16 rokov, ktorí sa podujali na riešenie tematického projektu orientovaného predovšetkým na skonštruovanie a naprogramovanie vlastného robota, ktorý zdoláva rôzne prekážky na hracom stole, plus riešenie tematického projektu na danú tému, ktorou je v tomto ročníku voda a komplexný vzťah človeka k nej. Dva najlepšie súťažné tímy z nášho kola môžu postúpiť do vyššieho nadnárodného kola v rámci celosvetovej súťaže First Lego League.“

Témou aktuálneho ročníka je Hydro Dynamics – voda a všetko s ňou spojené – ako ju nájsť, prepravovať, používať či zlikvidovať. Bratislavské kolo sa uskutoční 11.januára v priestoroch Paneurópskej vysokej školy na Tematínskej 10 v Petržalke.

Harmonogram podujatia nájdete na: http://bit.ly/2mjSi63

Históriu súťaže na: http://bit.ly/2mi5eJm

Pozrite si reportáž z podujatia First Lego League, ktoré sa uskutočnilo minulý rok.

<<< Späť