Fakulta práva

Stáž študentov Fakulty práva – Športové právo

Študenti Fakulty práva PEVŠ sa v rámci predmetu Športové právo zúčastnili v stredu 15. novembra 2023 na stáži na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave (Tipos Aréna). Náplňou stáže bola praktická prezentácia organizovania stretnutia najvyššej hokejovej ligy (Tipos Extraliga) medzi HC Slovan – HK Nitra podľa zákona č. 1/2014 Z.z. o organizovaní verejných športových podujatí.

Stáž viedol skúsený športový odborník Marek Bednárik, ktorý sa ako bezpečnostný manažér podieľal na organizovaní dvoch MS v hokeji, stretnutí HC Slovan v KHL a nejaký čas poskytoval služby aj futbalovému ŠK Slovan Bratislava.

Stáž pozostávala zo 4 častí a to z prezentácia postupu organizátora pred začatím stretnutia, predstavenie fungovania turniketového systému na vstupoch s biometriou tváre, prezentáciou riadiacej miestnosti (tzv. velín) s obsluhou kamerového systému na štadióne pri zadokumentovaní incidentov divákov a nakoniec aj sledovanie zápasu najvyššej hokejovej ligy, kde študenti mali možnosť sledovať výkon usporiadateľskej služby, uplatňovanie práv a povinností divákov v zmysle zákona 1/2014 Z.z. a samozrejme užiť si športový zážitok z hokejového stretnutia.

Podrobnejšie si program stáže môžete pozrieť TU: https://docs.google.com/document/d/174ZUzQ4z7HNsj1IffERuHw7Ma0w4HXHh6ESAKgx9McM/edit

Ako pedagógovia Fakulty práva  PEVŠ sa stáže zúčastnili JUDr. Peter Sepeši a Mgr. Natália Močárová.

Na stáži sa zúčastnilo 30 študentov, ktorých počas stáže prišla pozdraviť aj pani dekanka Fakulty práva PEVŠ

doc. JUDr. Katarína Šmigová, PhD., LL.M.

Poďakovanie za spoluprácu a ústretovosť patrí HC Slovan Bratislava a osobitne Marekovi Bednárikovi, ktorý odprezentoval študentom množstvo zaujímavých informácií a skúseností z používania zákona č. 1/2014 Z.z. v praxi.

<<< Späť