Fakulta masmédií

Národná cena za dizajn 2021 v produktovom dizajne udelená internej pedagogičke Fakulty masmédií doc. Mgr. art. Márii Štranekovej, ArtD.

18. ročník najprestížnejšej prehliadky slovenského dizajnu vyhlásil ocenených. Národná cena za dizajn, ktorá bola tento rok venovaná najlepšiemu produktovému dizajnu rokov 2019 a 2020, počas galavečera 8. októbra 2021 v MDPOH odovzdala 8 hlavných cien, 4 ceny pre osobnosti dizajnu a 6 špeciálnych uznaní. Tento rok sú ocenenia o to výnimočnejšie, že boli udelené práve v Roku slovenského dizajnu.

Hlavnú cenu v kategórii  Móda & životný štýl – Natural mode bol udelený pani doc. Mgr. art. Márii Štranekovej, ArtD.

Slovenské centrum dizajnu uvádza: “Téma projektu vychádza z doterajších aktivít dizajnérky a princípov tvorby nadčasového a udržateľného dizajnu, ktorému sa systematicky venuje od roku 2006. Pre jej tvorbu je typický minimalizmus, dôraz na zaujímavý detail, nositeľnosť odevu, a udržateľnú a lokálnu produkciu. Tematika „prirodzenosti“ v móde je zhmotnená do podoby autorskej kolekcie 20 modelov, ktorá bola prezentovaná na módnej prehliadke MQ Vienna Fashion Week. Jednoduchá, čistá a prirodzená línia odevov, voľba prírodných materiálov, trendová farebnosť a zaujímavé detaily autorského strihu, ktorý má takmer neexistujúci odpad, sú pre kolekciu zásadné. Kolekcia bola navrhnutá v rámci Artist in residence vo Viedni a vyrobená v dielňach na Slovensku. Modely boli doplnené šperkmi Márie Nepšinskej a ekoznačkou Kave.”

Národná cena za dizajn 2021 vyhlásila ocenené diela v produktovom dizajne — Slovenské centrum dizajnu (scd.sk)

 

<<< Späť